skip to Main Content
00989123016416 info@ayaran-trading.com
صادرات خربزه

صادرات خربزه

خربزه صادراتی ایران از گیاهان گروه کدوئیان و خانواده‌ی Cucurbitaceae است که به نام علمی Cucumis melo شناخته می‌شود. این میوه در فصل تابستان رشد یافته و با خواص بی‌نظیری که هر یک برای سلامت بدن مفید و با اهمیت هستند، روانه‌ی بازار می‌شود. صادرات خربزه یکی از مهمترین فعالیت های تجار ایران محسوب می شود.

 

بسیاری از متخصصان و کارشناسان تغذیه و سلامتی مصرف در حد اعتدال خربزه را به مردم سفارش کرده و این میوه‌ی شیرین و دوست‌داشتنی را، مناسب برای از بین بردن عطش و گرمای روزهای طاقت‌ فرسای تابستانی، معرفی می‌کنند.

 

 

انواع خربزه

 

انواع خربزه و طالبی که در ایران کاشته می شوند و تحت مطالعه و آزمایش می باشند عبارتند از : 1- خربزه کد خدا حسینی که دارای پوست سبز و گوشت سفید می باشد. ۲- خربزه ده نو اصفهان 3- خربزه گرگاب اصفهان که متاسفانه در اثر عدم رعایت اصول بذرگیری تقریبا از بین رفته است. 4- خربزه اباتر گیلان 5- خربزه شاه مراد گیلان 6- خربزه شخته خراسان 7- خربزه تیل خراسان ۸- خربزه زرد ایوان کی 9- خربزه لنگرود 10- خربزه شهری که کمی شبیه شخته خراسان است.

 

صادرات خربزه

 

در مورد صادرات خربزه طبق آمار 10000 تن از این محصول به خارج از کشور صادر می شود که عمده کشورهای مقصد روسیه، آذربایجان، آلمان، امارت متحده عربی، افغانستان، اتریش، سوئد، عراق و کویت است.

 

استان های تولید کننده خربزه

 

تولید خربزه صادراتی ایران در کشور 1200000 تن و استان های مهم تولید کننده، خراسان با 630000 تن، سمنان با 120000 تن و خوزستان با 140000 تن می باشند. استان خراسان 52 درصد از تولید کشور را در اختیار دارد.

 

ارقام کشت شده در ایران عبارتند از: تاشکندی، گرگاب، مشهدی عباسی، شاه آبادی، جعفری، خاقانی، حاج ماشاء اللهی، گرمساری، محمد آبادی، مجیدی، روستاق، صابونی، جعفرآبادی، عباس شوری، سوسکی، تخم محمد، بلخی، زرد ایوانکی، شفیع آبادی، شیرازی، جارجو، زابلی، آتشین و شهسواری.

 

 

مکانیزاسیون خربزه شامل کاشت، داشت و برداشت در ایران به صورت سنتی بوده و در برخی مناطق برای زودرس نمودن محصول و افزایش درآمد اقدام به استفاده از پلاستیک کرده و بدین ترتیب با زیر پلاستیک کاشتن خربزه، تاریخ کشت را یک ماه تا یک ماه و نیم جلو کشیده و محصول را زودرس می نمایند.

 

شرکت بازرگانی سیراف آماده تامین و صادرات خربزه ایران به تمامی کشورهای دنیا است. در صورت تمایل به همکاری با ما تماس بگیرید.

 

شماره تماس: 00989123016416 ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

امتیاز ما
Back To Top
مکالمه از طریق واتساپ (Contact Us By WhatsApp)