skip to Main Content
00989123016416 info@ayaran-trading.com
صادرات سیر

صادرات سیر

سیر صادراتی یکی از گیاهانی است که خواص درمانی آن از قرن ها پیش برای انسان ثابت شده است. یک رژیم غذایی سالم همواره باید از انواع پروتئین ها و ویتامین ها غنی باشد. خواص سیر موجب می شود این گیاه ریز و سفید همیشه در فصل رشد خود به صورت تازه و خام، و در سایر فصول به صورت ترشی و … استفاده شود. این گیاه دارویی از قدیمی ترین داروهایی است که در مصر باستان استفاده می شد و امروزه گونه های متعددی از سیر در دنیا وجود دارد وبه طور کلی دارای طبع گرم و خشک است. سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 است. صادرات سیر با توجه به دارا بودن این گیاه از خواص فوق العاده همواره مورد توجه صادرکنندگان قرار دارد.

صادرات سیر تازه

در سال زراعی گذشته(98) ۲۰۷ هزار و ۱۸۱ هزار تن سیر‌تر و ۱۴۸ هزار و ۷۳۲ تن سیر خشک برداشت شده است.مهمترین استان‌های تولید کننده سیر‌تر اردبیل با ۱۳۲۰ تن، خوزستان ۱۰۹۲ تن، زنجان ۲ هزار تن، گیلان ۱۰۰۱ تن و لرستان ۵۹۹ تن هستند. آذربایجان شرقی با تولید ۹۶۱ تن، کردستان ۵۲۹ تن، کرمان ۵۵۰ تن، گیلان ۷۰۰ تن، مازندران ۳۰۲۹ تن، همدان با ۴۳۴۶ تن از استان‌های مهم تولید کننده سیر خشک در کشور هستند. مناطق طارم (استان زنجان)، دزفول، استان‌های مازندران و گیلان در فصل بهار سیر برداشت می‌کنند و استان‌های همدان، آذربایجان شرقی، فارس و خراسان رضوی تولیدکننده تابستانه سیر در کشور هستند.

ایران پس از کشور‌های چین، هند، بنگلادش، مصر، کره جنوبی، روسیه، میانمار، اوکراین، ازبکستان، اسپانیا و … در رتبه ۲۵ جهانی در تولید سیر قرار دارد. سالانه حجم زیادی از سیر ایران به سایر کشورها از جمله روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، اوکراین و عراق صادر می‌شود.

شرکت بازرگانی سیراف هم اکنون در زمینه خرید و فروش انواع میوه همچون سیب درختی، انار، کیوی، انگور، شلیل، هلو، انجیر، توت فرنگی، هندوانه ،خربزه، طالبی، گیلاس، آلبالو، زردآلو، به، خرمالو،  … به تمامی کشورها در حال فعالیت است. در صورت نیاز به سیب درختی صادراتی،  انار صادراتی،کیوی صادراتی، انگور صادراتی، شلیل صادراتی، هلو صادراتی،انجیر صادراتی، هندوانه صادراتی، توت فرنگی صادراتی ، خربزه صادراتی، طالبی صادراتی، گیلاس صادراتی، آلبالوصادراتی، زردآلو صادراتی،خرمالو صادراتی، به صادراتی و … با ما تماس بگیرید.

Email: sirafmarine@gmail.com                     Iran Office: 00989123016416                       Dubai Office : 00971553322733

Address: Siraf Marine Services.LLC Suite NO 136 Al Khaleej Road Hamriyeh Port Customs BLDG, POBox : 122025 Dubai,UAE Tel : +9714 3442511

سیر صادراتی ایران

سیر صادراتی در مناطق مختلف ایران کشت می شود و با توجه به شرایط اقلیمی موجود در این مناطق، زمان برداشت این محصول نیز در دوره های زمانی مختلف متفاوت است. برای مثال سیر همدان، در اواسط خرداد ماه آماده برداشت می شود در حالی که زمان برداشت آن در استان اردبیل یک ماه زود تر یعنی در اواسط اردیبهشت ماه است. تولید کنندگان و صادرکنندگان سیر کشور جهت عرضه محصولات خود در بازارهای بین المللی میتوانند با شماره 09123016416 تماس حاصل نمایند.

سیر صادراتی ایران محصولی پر تقاضا در بازار میوه تره بار کشورهایی همچون روسیه، عراق، کویت و چین بوده که سالانه حجم قابل توجهی از این سبزی پرخاصیت، برای صادرات به کشورهای مذکور و صادرات سیر به روسیه، صادرات سیر به جمهوری آذربایجان، صادرات سیر به عراق، صادرات سیر به افغانستان، صادرات سیر به گرجستان، صادرات سیر به ترکمنستان، صادرات سیر به ارمنستان، صادرات سیر به امارات، صادرات سیر به قطر و صادرات سیر به عمان در بازار محصولات کشاورزی صادراتی، تولید و خرید و فروش می شود.

چنانچه قصد صادرات سیر تازه به روسیه، ترکیه و یا هر کشوری که بازار مناسبی برای فروش این محصول است را دارید، می بایست تا اواسط فصل بهار یا اوایل تابستان و البته بسته به منطقه کشت شده، صبر کنید. در غیر اینصورت می بایست نسبت به صادرات سیر خشک شده اقدام نمایید.

انواع سیر صادراتی

سیر سفید

 سیر قرمز

 این دو رنگ سیر برای بازارهای داخل کشور و برای صادرات به کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس برداشت می شود و در بسته بندی های سفارشی قرار می گیرد. سیرهای صادراتی دارای طعم بی نظیر با کیفیت بالایی هستند. انواع سیر تازه صادراتی را می توان در بازارهای داخلی از طریق نمایندگی های فروش محصولات کشاورزی صادراتی خریداری کرد.

سیر ایران به دلیل کیفیت بالایی که دارد در بازارهای فروش بین المللی دارای طرفداران زیادی است و هر روز بر تعداد مشتریان آن افزوده می شود. سیر خشک صادراتی دارای قیمت های فروش متفاوتی با سیرهای عرضه شده در بازارهای داخلی است چون هزینه های تولیدی و هزینه های عرضه آن ها یکسان نیست.

سیر خشک مرغوب دارای خواص اولیه سیر تازه است و با مصرف آن نیز می توان از خاصیت های مفید و شگفت انگیز سیر تازه بهره مند شد.

برترین صادرکنندگان سیر در جهان

این نقشه میزان صادرات سیر را در کشورهای صادرکننده سیر نشان می دهد. کشورهایی که نامشان در ادامه مطلب می آید مجموعا 98.2 درصد صادرات جهانی سیر در سال 2016 را به خود اختصاص داده اند.

مجموع ارزش صادرات سیر توسط کشورهای صادر کننده سیر در سال 2016 میلادی حدود 4 میلیارد دلار بوده است . کشورهای آسیایی 74.4 درصد صادرات سیر را به ارزش 2.7 میلیارد دلار به خود اختصاص داده اند. کشورهای چین ، اسپانیا و آرژانتین رتبه های اول تا سوم صادرات سیر را به خود اختصاص داده اند.

صادرات سیر توسط کشور چین به ارزش 2.6 میلیارد دلار بوده است که سهم کشور چین در صادرات سیر حدود 73 درصد از صادرات کلی این محصول در جهان بوده است.

صادرات سیر از کشور اسپانیا به ارزش 415 میلیون دلار بوده است که با این رقم رتبه دوم صادرات سیر در جهان  و 11 درصد از کل صادرات دنیا را به خود اختصاص داده است.

رتبه سوم صادرات سیر در جهان متعلق به کشور آرژانتین بوده که صادرات 161 میلیون دلاری داشته است صادرات سیر توسط این کشور حدود 4.4 درصد از کل صادرات جهانی سیر بوده است .

رتبه چهارم صادرات سیر کشور زرخیز هلند میباشد که ارزش صادرات توسط این کشور نزدیک به 110 میلیون دلار که 3 درصد از صادرات این محصول در دنیا را به خود اختصاص داده است.

صادرات سیر فرانسه که نزدیک 44 میلیون دلار بوده و سهم این کشور از کل صادرات جهانی سیر حدود 1.2 درصد میباشد و رتبه پنجم صادرات سیر در دنیا را به خود اختصاص داده است.

کشورهای ایتالیا، شیلی ، مکزیک، هند، آمریکا، پرو، مصر ، مالزی، انگلیس ، پرتقال و ایران رتبه های بعدی صادرات سیر را به خود اختصاص داده اند.

مشتریان اصلی سیر ایران کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه میباشد.

کشورهای واردکننده سیر

این نقشه میزان واردت سیر را در کشورهای واردکننده سیر نشان می دهد . کشور اندونزی بیشترین سهم واردات سیر را به خود اختصاص داده است و پس از آن ویتنام ، برزیل، آمریکا و مالزی در رتبه های دوم تا پنجم کشورهای وارد کننده سیر قرار دارند.

صادرات سیر ایران

بیـش تریـن صـادرات ایـن محصـول بـه کشـور روسـیه صورت گرفتـه اسـت کـه سـهمی در حـدود 85 درصـد از صـادرات ایـن محصـول را دارد. صـادرات بـا سـهم بـالا محـدود بـه یـک کشـور، ریسـک صـادرات را افزایـش مـی دهـد. جهـت تنـوع بیـش تـر صـادرات سیر مـی تـوان از ابزارهـای مختلـف ماننـد یارانـه صادراتـی، اخــذ تعرفــه هــای ترجیحــی و یــا یارانــه حمــل و نقــل بــرای صـادرات بـه کشـورهای هـدف مـورد نظـر اسـتفاده کـرد.

استان های تولید کننده سیر

یکـی از کالاهـای صادراتـی مهم در کشور سـیر اسـت که عــلاوه برمصــرف مســتقیم توســط خانــوار، در مــوارد صنعتــی از جملـه مـواد نگهدارنـده و اسـتفاده در تولیـد دارو کاربـرد ویـژه ای دارد. مهـم تریـن قطـب تولیـد ایـن محصـول استان همـدان اسـت کـه سـهم آن طـی سـالیان گذشـته از تولیـد کل سـیر در کشــور در حــدود 62 درصــد بــوده اســت و دارای ســهم 25 درصـدی ازسـطح زیـر کشـت ایـن محصـول در کشـور اسـت.

ایجاد پایانه های صادراتی سیر در استانهای تولیدکننده

 ایجـاد پایانـه هـای صادراتـی سیر در استانها بـا توجـه بـه ایـن که استانهای اردبیل، همدان، آذربایجان شرقی، استان گیلان  قطــب های تولیــد ایــن محصــول اســت منجــر بــه کاهــش زمـان صـادرات و تسـریع در ایـن امـر مـی شـود کـه این مسـئله در کاهــش هزینــه هــای مبادلــه نقــش مهمــی خواهــد داشــت و بهـره وری تجـار افزایـش مـی یـا بـد. ایـن مسـئله بـا کاهـش هزینــه هــای تجــارت، منجــر بــه کاهــش قیمــت تمــام شــده و افزایـش رقابـت پذیـری در بازارهـای بیـن المللـی مـی شـود.

صادرات پایدار

صـادرات سیر بـه شـکل عرضـه محـور پایـدار نیسـت و نمـی توانـد رقابـت پذیـری خـود را حفـظ کنـد. توجـه بـه نیازهای مصـرف کننده و صـادرات تقاضـا محـور از اصـول ابتدایـی بـرای صـادرات سیر اسـت کـه منجـر بـه صـادرات پایـدار و رقابـت پذیـر مـی شـود. کسـب اطـاع و آگاهـی از کیفیـت مصـرف در کشـور هـدف مـی توانـد یـک صـادرات موفـق را بـه دنبـال داشـته باشـد.

ایجاد ایمنی محصول صادراتی

در خصــوص محصولات غذایــی و کشــاورزی همــواره نگرانــی هــای بهداشــتی و ســلامت وجــود دارد. بایــد قبــل از اقـدام بـه صـادرات از شـرایط قرنطینـه، نحـوه اخـذ گواهـی هـای بهداشــتی و ســلامت اطـلـاع دقیقــی کســب کــرد تــا منجــر بــه برگشــت بــار از بــازار هــدف نشــود.

 تنـوع بـازار هـدف

 تنـوع بـازار هـدف از دیگـر اصولـی اسـت که هـر صادرکننده بایـد بـرای کاهـش ریسـک تجـارت و صـادرات خـود در نظر داشـته باشـد. تجـارت تنهـا در یـک کشـور مـی توانـد مزیـت هایـی ماننـد بـازده صعـودی نسـبت بـه مقیـاس و سرشـکن شـدن هزینـه هـایابــت ماننــد بازاریابــی و هزینــه جســت وجــو را در پــی داشــته باشـد.

تنوع بازار هدف

امـا در جهـت گسـترش تجـارت بایـد توجـه داشـت کـه تمرکــز بــر یــک کشــور و بــازار، ریســک بیــش تــری را دربــر دارد. مثـلا صـادرات گوجـه فرنگـی بیـش تـر پیرامونـی اسـت و سـهم کشـورهای همسـایه از تقاضـای محمولـه هـای صادراتـی است. در نتیجــه احتمــال ایجــاد رقابــت قیمتــی در ایــن بازارهـا افزایـش مـی یابـد و بـا عرضـه بیـش تـر، کاهـش قیمـت و درامــد صادراتــی محتمــل تــر اســت. در نتیجــه تنــوع بــازار هـدف در یـک برنامـه بلندمـدت بایـد مـد نظـر قـرار گیـرد.

ایجــاد زنجیــره تأمیــن صادراتــی

ایجــاد زنجیــره تأمیــن صادراتــی بــزرگ مقیــاس بــرای ثبــات تولیــد، صــادرات و جلوگیــری از شــوک هــای تولیــد بــه صـادرات . تفاهـم نامـه صادرکننـدگان بـرای تعییـن و تحقـق حجم و کیفیــت معیــن محصولات صادراتــی بــا برنامــه زمــان بنــدی شــده کــه در قالــب قــرارداد، بــا مــزارع صادراتــی در داخــل کشـور بـرای تأمیـن محصولات کشـاورزی مـورد نظـر صـورت گیـرد مـی توانـد بـه حـل بسـیاری از مشـکلات صادرکننـدگان منجر شــود. ایــن راهــکار، مبتنــی بــر تقاضــای بــازار هــدف اسـت و متناسـب بـا آن گسـترش مـی یابـد.

همچنیـن ریسـک صادرکننــده را در بخــش هــای زیــادی از بیــن مــی بــرد و یــا کاهــش مــی دهــد. همچنیــن مــی توانــد قیمــت تمــام شــده را کاهـش دهـد و تضـاد منافـع را از طریـق همـکاری کاهـش دهـد.

فواید و خواص سیر

از سالهای دور تا کنون از سیر برای تصفیه خون استفاده می شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و پتانسیل بالایی در نابودی تومورهای سرطانی دارد.

خوردن سیر مجاری تنفس و خون را پاک می کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و گاهی موجب درمان آن می شود.بعضی از انواع سل ریوی را معالجه می کند مخصوصا وقتی که با شیر ممزوج شود، زیرا در این صورت اثر قابل توجهی در کشتن میکرب کوخ  (سل) دارد.

سیر پوست بدن را خوش رنگ و گونه را سرخ و روده ها را از عفونتها پاک می کند به خصوص در اطفال، و با این خصوصیت سپری مقابل تیفوئید و دیفتری و مسکن سیاه سرفه و خروسک است.عفونت های تنفسی را درمان می کند.

برای تسکین دندان درد، سیر خام را روزی چند بار روی لثه و دندان بمالید. سیر له شده را روی زگیل قرار دهید تا از بین برود. برای درمان سینوزیت، چند حبه سیر له شده را در کره تفت دهید و با نان میل کنید.

یک حبه سیر را ریز خرد کنید و با کمی آب میل کنید تا نفخ، یبوست و درد معده برطرف شود. بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن. روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.

شرکت بازرگانی سیراف آماده خرید و فروش سیر صادراتی ایران ( سیر تازه صادراتی) است. لطفا جهت همکاری با شماره 09123016416 در واتساپ تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

امتیاز ما
Back To Top
مکالمه از طریق واتساپ (Contact Us By WhatsApp)